Англійська для малюків – захоплюючі заняття та живе спілкування

19-08-2020

«Англійська мова – це біль!» – скажуть багато хто. І справді, дорослі довго і нудно вивчають іноземну мову, бігають на курси, дивляться уроки онлайн і вслухаються в слова пісень – все для того, щоб освоїти нову мову і побіжно нею заговорити. Комусь він потрібний для роботи, комусь для подорожей, а комусь для загального розвитку та перегляду улюблених фільмів мовою оригіналу.

І якщо багатьом дорослим англійська насилу дається, то діти схоплюють все на льоту без напруження і особливих зусиль. То чому б не скористатися цим і не прищепити дитині любов до англійської з раннього віку? Так у нього з'явиться бажання вивчати іноземну мову, та й у школі потім буде легше. Адже не дарма англійська для малюків вважається відмінною базою для загального розвитку та формування у дітей комунікативних навичок.

З якого віку починати вивчати англійську мову дитині?

Оптимальним віком для старту вивчення іноземної мови вважається 2-5 років, але привчати дитину до англійської можна з народження.

Звичайно, з перших місяців життя навчанням займатимуться батьки. Але якщо вони погано знають мову, з уроками краще почекати, інакше малюк чутиме «коряву мову» та неправильно сказані слова, наприклад.

На користь раннього навчання англійській можна навести такі аргументи:

 • - дитина добре сприймає інформацію;

  - увага та пам'ять малюка спрямовані на вивчення нового;

  - такі уроки викликають у дітей позитивні емоції та пробуджують інтерес до іноземної мови;

  - дитина відразу вчить дві мови.

У віці 1-2-х років у дітей формується мова та розширюється словниковий запас. Вони швидко звикають до англійських слів і легко запам'ятовують прості фрази.

У 3 роки у малюків прокидається допитливість, і вивчення англійської в процесі гри допомагає розвивати дрібну моторику рук та уяву, тренувати пам'ять та посидючість.

Здібності дітей до мов

Головне у розвитку дитини закладається до 6 років, у тому числі й у вивченні іноземних мов. Малюку не складно вивчати кілька мов одночасно, оскільки він сприймає англійську так само, як і рідну, і будує різні лінгвістичні системи (граматичні особливості тієї чи іншої мови) паралельно. Це те, що не можуть зробити дорослі.

Ось тому важливі уроки англійської для малюків, тобто навчання мови з раннього віку. До того ж, якщо дитина почне вчити англійську з перших років життя, то шанси на те, що вона заговорить на ній без акценту, збільшаться.

Ще однією особливістю є те, що дітям не потрібна мотивація. Вони просто грають, слухають слова та запам'ятовують їх. Навіть якщо вам здається, що дитина вас не чує і не розуміє, не переживайте, вона може заговорити не відразу, а видати вам почуті слова з часом.

Чому раннє навчання англійської мови – добре для дітей 3-5 років

 1. Легке навчання. Цей вік вважається найсприятливішим для вивчення англійської мови, оскільки діти допитливі та відкриті до всього нового. Їх не треба змушувати та мотивувати, бо вони запам'ятовують слова, граючи.

 2. Швидке засвоєння нових слів. Діти 3-5 років не заучують слова, а запам'ятовують їх інтуїтивно. При цьому у них відразу ж виробляється правильна вимова.

 3. Дві мови – корисно. Дитина, яка вчить відразу дві мови, швидше запам'ятовує та зіставляє інформацію, легше концентрується на конкретному завданні та швидше перемикається з однієї справи на іншу.

 4. Відсутність страху. Діти у віці мислення розвивається паралельно з промовою, тому немає необхідності перекладати слова. При цьому вони не бояться говорити та зробити помилку, що важливо для формування комунікативних навичок.

Оскільки дитина вивчатиме мову в процесі гри, спілкування та забавних занять, у нього з'явиться інтерес до англійської, а значить у школі їй буде простіше.

Які мовні навички можна розвинути у дошкільнят?

Вивчення іноземної мови паралельно з рідною допомагає дитині правильно та своєчасно розвиватися. Малюк вчиться розуміти мову на слух, говорити та спілкуватися. Він починає будувати пропозиції, розповідати про щось, ставити запитання та відповідати на них, тобто вчиться будувати монолог та вести діалог.

Англійська для малюків 4 років і старше допомагає також розвивати мовні навички, серед яких:

 • - фонетичні (розвиток мовного апарату);

 • - лексичні (формування та поповнення словникового запасу);

 • - граматичні (побудова конструкцій різної складності).

При вивченні іноземної мови у дитини виробляється правильна вимова, вона вчиться вільно нею розмовляти і спілкуватися.

Англійська мова для малюків: вчимося, граючи

Дошкільнята дуже активні. Їм треба не тільки грати, а й більше рухатися, тому іноземну мову краще навчати під час гри та веселих занять (розминки, пісеньки, творчі вироби, танці тощо). У такому разі малюк не лише пізнає світ, а й навчається спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми.

Англійська для дітей 3 років та старше передбачає підбір потрібних матеріалів для навчання. Наприклад, для трирічок можна вибрати різні тематичні віршики та пісеньки, представлені у вигляді пальчикових та жестових ігор, а з п'яти- та шестирічками можна пограти у захоплюючі настільні ігри або розгадувати загадки.

Вплив музики на вивчення англійської

Скажімо так – для вивчення іноземної мови без музики вам не обійтися. Вона привертає увагу дитини, розвиває слух, почуття ритму та координацію, а також вносить нотку веселощів та запалу.

Тому рекомендується частіше слухати англійські дитячі пісеньки та співати дитині різні віршики (при укладанні спати, коли дитина їсть, одягається, грає тощо).

Багато пісень є жестовими та танцювальними іграми, тому дитина буде не тільки вчити слова та фрази, але й рухатися. Це сприяє розвитку мови, шліфування вимови та поліпшення настрою.

З чого розпочати навчання англійської мови?

Щоб вивчення англійської мови дало результат, дитина має часто її чути. Для цього малюка необхідно занурити у потрібне мовне середовище та створити комфортні умови, тобто не змушувати його повторювати слова та нічого не нав'язувати. Спочатку дитина просто слухатиме, гратиме в ігри, а потім і заговорить.

Навчання починається з того, що малюки вчаться розуміти мову на слух. За допомогою аудіювання вони сприймають інформацію та готуються відповідати на почуте. Чим частіше діти будуть чути англійську мову, тим швидше вони заговорять і тим простіше їм вибудовуватиме потрібні інтонації та правильні граматичні конструкції.

Починати слід з малого – розповідати віршики, включати пісеньки, читати книжки, називати всі дії англійською (спати, їсти, гуляти, купатися тощо). А коли дитина звикне до промови, можна підключати ігри та додавати різні завдання.

Принципи навчання англійської мови дітей до 3-х років

Уроки англійської мови для дітей від 0 до 3 років – і не уроки зовсім. Діти вчать слова в процесі гри та спілкування. Метою таких занять є повноцінний розвиток дитини, зокрема її мислення та емоційного інтелекту.

Англійська для малюків 3 років необхідна для розвитку мови та формування комунікативних навичок. Але щоб не напружувати дитину і не викликати неприйняття мови, необхідно під час навчання дотримуватися низки принципів.

5 основних принципів навчання іноземної мови:

 • - правильний розвиток та збереження психічного здоров'я дитини;

 • -відповідність навчальних матеріалів віку та розвитку малюка;- наглядность (дети должны понимать, о чем речь, и видеть предметы, о которых говорится);

 • - спілкування;

 • - особистісна орієнтація.

Для дітей до 3-х років важливі різні ігри (пальчикові та рухливі), пісеньки та англійські потішки. Адже граючи, дитина вивчає світ, сприймає інформацію, вчиться реагувати на почуте та говорити.

Як вивчати англійську мову з дітьми від 2 до 4-х років?

Це той вік, коли дитина починає будувати пропозиції та щось розповідати. Якщо до цього часу він не стикався з англійською, то ви можете натрапити на протест – відмова малюка слухати та говорити чужою мовою. У такому разі розпочинати навчання треба з мотивації.

Щоб дитина захотіла вивчати іноземну мову, її треба зацікавити. Для цього можна включати йому мультфільми англійською (щоб звикав до мови), а потім, наприклад, познайомити його з новим «другом» (іграшкою), який приїхав з іншої країни і розмовляє лише англійською.

Також не варто забувати про інтереси дитини. Підключайте до гри все, що він любить – так йому буде простіше налаштуватися на потрібну хвилю. А ще придумайте захоплюючі та забавні ігри.

Якщо ж діти чули англійську мову з перших місяців життя, навчати їх буде простіше.

Англійська для малюків 2 років і старше передбачає створення комфортних умов для занять, рухливі ігри, перегляд мультфільмів та співання пісень. Щоб отримати результат, таким ненав'язливим заняттям в ігровій формі треба приділяти хоча б по 10-15 хвилин щодня.

Навчання дітей з нуля: 8 порад батькам

 1. Не можна змушувати дитину сидіти та вчити. Процес навчання має відбуватися у вільній формі та легкій обстановці. Для дошкільнят підійдуть ігрові та музичні заняття.

 2. Усі слова, які ви вимовляєте, повинні означати знайомі дитині поняття (частини тіла, предмети меблів, фрукти та овочі, те, що вона бачить на вулиці, «чарівні» слова тощо). Не варто намагатися навчити малюка абстрактним явищам та складним словам.

 3. Зверніть увагу, до чого тягнеться дитина і що її цікавить в даний момент, та використовуйте це захоплення у грі англійською.

 4. Будьте готові самі вчитися і не лінуйтеся займатися з дитиною. Адже якщо ви приділятимете англійській по кілька хвилин разів на місяць, результату не побачите, а якщо самі не знаєте, як вимовляється те чи інше слово, не плутайте малюка і довірте краще цю справу професіоналам.

 5.  

  Пам'ятайте, що дитину треба хвалити та заохочувати. Не варто лаяти його за помилку, але обов'язково треба похвалити за досягнення.

   

 6. Дивіться з дитиною мультики, читайте їй вірші та казки англійською.

   

 7. Підтримуйте інтерес малюка до англійської мови. Для цього грайте з ним у забавні ігри. Добре, якщо дитина сприйматиме ці заняття як веселе проведення часу з мамою або татом.

   

 8. Зробіть заняття та ігри англійською нормою свого повсякденного життя. Тобто приділяйте навчанню хоча б кілька хвилин на день.

Скільки часу приділяти вивченню англійської мови?

Все залежить від віку та розвитку малюка. Чим молодша дитина, тим менше треба її навантажувати.

У перші роки життя достатньо кількох хвилин на день (вірш, пісенька, пальчикова гра і т.д.). А ось англійська для дітей 4 років і старше може звучати частіше – від 10-15 хвилин до 1 години на день (залежно від посидючості, настрою та бажання дитини).

Школа англійської мови Fat Cat – позитив, творчість та знання

Fat Cat School не просто навчає малюків англійської мови. Завдання викладачів – показати дітям, що заняття можуть бути захоплюючими, і викликати в них бажання вивчати англійську. Адже коли дитина зацікавлена, її не доведеться вмовляти – вона з радістю ходитиме на заняття, гратиме і виконуватиме завдання.

Школа працює за принципом позитивної освіти, який активно застосовується у країнах ЄС. Відповідно до цієї концепції, дітям прищеплюється любов до англійської, а уроки являють собою групові ігри та веселе спілкування, у тому числі і з кумедним котом, який живе у школі.

Переваги навчання у школі Fat Cat:

 • - заняття у невимушеній обстановці;

   

 • - Групи до 6 дітей;

   

 • - школа у центрі міста (пр. Д. Яворницького та вул. Абхазька);

   

 • - різнобічний розвиток дітей (творчі заняття, рухливі ігри, танці, перегляди відео та музичні хвилинки);

   

 • - занурення в англомовне середовище;

   

 • - Професійні викладачі;

   

 • - Контроль якості навчання;

   

 • - живе спілкування під час уроків;

   

 • - результативне навчання (любов до мови, розуміння розмовної мови, правильна вимова та вміння розмовляти англійською);

   

 • - свята та тематичні заходи;

   

 • - Справжній кіт.

  Уроки з англійської мови у школі Fat Cat відбуваються в ігровій формі та живому спілкуванні. Захоплюючі та веселі заняття допоможуть вашій дитині розвинути комунікативні навички, поповнити словниковий запас, побудувати правильну вимову та навчитися спілкуватися іноземною мовою.

Курси англійської мови для малюків: методика викладання

Ефективність навчання у школі Fat Cat викликана трьома факторами:

 • повне занурення у мовне середовище,

   

 • - методи циклічності;

   

 • - Застосування елементів знаменитої методики Монтессорі, спрямованої на розвиток сенсорики, уваги та самомотивації.

В основу інтерактивного навчального курсу лягли важливі складові різних методик. Такий підхід дає змогу використовувати найкращі інструменти для вивчення англійської мови. Тому діти легко запам'ятовують нові слова та фрази, із задоволенням розучують віршики та пісеньки та починають будувати прості пропозиції іноземною мовою.

Курс розрахований на 1-2 роки – залежно від віку дитини.

Як проходять уроки англійської мови для малюків

Тривалість одного заняття складає 45 хвилин. На тиждень ви зможете відвідати два уроки (8-10 занять на місяць).

На уроці викладачі спілкуються з дітьми лише англійською. Це дозволяє малюкам швидше адаптуватися до чужої мови та почати реагувати на неї.

Навчання англійської відбувається в ході гри та живого спілкування. Діти дивляться відео, слухають музику, танцюють, спілкуються, виконують творчі завдання та грають у рухливі ігри, паралельно вивчаючи слова та фрази.

Додатково видається яскравий підручник, який привертає увагу навіть найменших, аудіозапису для прослуховування та словника, тому вдома ви зможете закріпити з дитиною вивчене на заняттях.

Вартість занять з англійської в школі Fat Cat

У школі Fat Cat ви можете вибрати зручний для вас формат навчання – групові, індивідуальні чи онлайн-заняття.

Вартість абонементу залежить від специфіки навчання та можливості відпрацювати пропущені уроки.

Ціни на уроки:

 • - групповые без отработки – 1500 грн/месяц;

   

 • - групповые с отработкой – 1700 грн/месяц;

   

 • - групповые онлайн-занятия – 1400 грн/месяц;

   

 • - индивидуальные онлайн – 250 грн/занятие;

   

 • -индивидуальные в школе – 300 грн/занятие.

Є також можливість взяти пробне та разове заняття – 100 та 270 грн відповідно.

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим та легким – доведено школою Fat Cat, задоволеними учнями та їхніми батьками!

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина полюбила англійську та вільно розмовляла цією мовою, приєднуйтесь до нашої дружної команди. Для уточнення деталей та запису на уроки зателефонуйте нам або замовте зворотний дзвінок на сайті.

Про нас

м. Дніпро, вул. Абхазька, 2

м. Дніпро, вул. Калинова, 21

м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 78

м. Дніпро, Героїв, 12

м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 26/28

м. Харків, вул. Героїв Праці 28

(068) 217-44-89

schoolfatcat@gmail.com